Verze pro tiskPDF verze

Ubytování s možností vlastního stravování se nachází v nově zrekonstruovaném podkroví sborového domu v historickém jádru městské památkové rezervace Úštěk. Je určeno všem, kdo se spokojí s jednoduchým vybavením – věřícím i nevěřícím, jednotlivcům i skupinám.

K dispozici jsou čtyři dvoulůžkové pokoje, z toho tři s přistýlkou na palandách (celkem 14 lůžek vč. přistýlek). Dva pokoje mají vlastní koupelnu a WC. Menší centrálně umístěná společná jídelna má dobře vybavenou kuchyňskou linku (lednička, sporák, mikrovlnná trouba, kávovar, varná konvice). Hosté mohou využít i dvorek pro posezení a na vyžádání i malou modlitebnu pro skupinové aktivity.

Ubytování provozuje Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Chotiněvsi.

Kam v okolí?

Úštěk je výchozím místem pro rodinnou, oddechovou i aktivní dovolenou. Okolní krajina na rozhraní Českého středohoří a nedalekého Kokořínska zve k výletům chodce, cyklisty i autoturisty. Lákavé jsou výletní cíle jako hrad Helfenburk, městečko Levín, muzeum Vísecká rychta v Kravařích, skanzen v Zubrnicíchúzkokolejkou do Velkého Března, či vrcholy Českého středohoří s úchvatnými vyhlídkami – Sedlo, Trojhora, Kalich, Ronov. V okolí se také nachází několik obnovených rozhleden (Víťova vyhlídka, Na Hořidlech u Chotiněvsi a Kohout u Valkeřic). Oblíbené jsou okolní lesy v době houbařské sezóny. K návštěvě zvou zámky v Ploskovicích, Velkém Březně. U Úštěku se nachází jezero Chmelař s možností koupání a písečnými plážemi. Samotné město nabízí kromě procházky historickými uličkami také návštěvu židovské synagogy a hřbitova, Pikartské věže a dalších pozoruhodností. Tradicí se staly také historické jarmarky v Úštěku.

Poskytovatel:

Typ ubytování: