Rekreační střediska spravovaná ústředím Českobratrské církve evangelické (příp. Diakonie ČCE)

Zborový dom Milosť Batizovce/Vysoké Tatry

Zborový dom umiestnený vo farskom dvore s plne vybavenou kuchyňou a jedálňou, s veľkou zborovou miestnosťou. Vo dvore možnosť športov - vlastné ihrisko/volejbal-futbal/ vo dvore. pripojenie wifi. v prípade stravovania - vlastná kuchyňa, plne vybavená: mikrovlnka, rúra, chladnička/možnosť využitia resťaurácie cena menu cca 4eur. vhodné pre duchovné sústredenia rodín, mládeže, detí. Blízkosť Tatier - leto - turistika/zima - lyžovanie, bežky.

LOKALITA : VYSOKÉ TATRY

Sola Gratia - Bystřice pod Hostýnem

SOLA GRATIA je ideálním místem pro odpočinek, setkávání či odborné semináře. Od roku 2015 spravuje areál Diakonie Českobratrské církve evangelické (Diakonie ČCE).
Areál se nachází na východní Moravě ve městě Bystřice pod Hostýnem na úpatí malebných Hostýnských vrchů, které získaly název od legendárního poutního místa Hostýn.
Stejně jako v minulosti tak bude středisko Sola gratia využíváno multifunkčně.

SOLA FIDE

Rekreační středisko - vhodné pro rodiny, rekondiční poby- ty, semináře, školení, sborové pobyty. Objekt je bezbariérový. 6 pokojů má spec.vybavení pro tělesně postižené. K dispozice je společenská místnost, klubovna, herna pro děti, pingpong. V objektu jsou k dispozici klasické i rehabilitační masáže. V okolí cyklotrasy (možnost zapůjč.kol), zajímavé turistické cíle, skiareály (Č. Hora, Ml. Buky, Č. Důl, Pec p. Sn.), běžkařské trasy. V J. Lázních Aquabazen. V Trutnově koupaliště, ve Svobodě n/U bowling, v Ml. Bukách golf. Hřiště.

Chotěboř

Evangelické středisko. Rekreace je pro rodiny i jednotlivce. Jsou zváni všichni, kdo chtějí prožít v evang. společenství část své dovolené, i při společných pobožnostech.

Herlíkovice – chata Vokurka

Horská chalupa - ideální pro větší skupiny, které chtějí trávit volný čas ve větším soukromí, v rámci samostatné budovy. Všechny pokoje mají vlastní soc. zařízení. "Vokurka" je vzdálena 200 m od hl. Budovy. Kostel je kazatelskou stanicí sboru ve Vrchlabí, bohoslužby se konají zpravidla jednou za měsíc, v létě častěji. Středisko je vhodnou výchozí polohou jak pro milovníky zimních sportů, tak pro cykloturistiku a pěší turistiku. Stravování: Možnost obědů a večeří na hlavní budově s plně vybaveným barem… Možnost parkování: V létě 10-15 aut u objektu; v zi-mě park.

Herlíkovice – chata Vilka

Horská chalupa - ideální pro větší skupiny, které chtějí trávit volný čas ve větším soukromí, v rámci samostatné budovy. Sociální zařízení jsou společná v rámci budovy. Vilka je vzdálena 50 m od hl. budovy. Bezbariérový přístup do přízemí Vilky. Kostel je kazatelskou stanicí sboru ve Vrchlabí, bohoslužby se konají zpravidla jednou za měsíc, v létě častěji. Středisko je vhodnou výchozí polohou jak pro milovníky zimních sportů, tak pro cykloturistiku a pěší turistiku.Možnost parkování: V létě 10-15 aut u objektu; v zi-mě park. "U Pošťáka" nebo na centr. park. ve Strážném.

Herlíkovice – hlavní budova

Hlavní budova - na této budově nejsou pokoje pro vozíčkáře. Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou. Společné prostory bezbariérové. Vybavené školící centrum. K dispozici je herna se stol.fotbalem a tenisem, spol. místnost s TV,dětské postýlky,jídelní židličky,hřiště,ohniště,terasa s trampolínou. Kostel je kazatelskou stanicí sboru ve Vrchlabí, bohoslužby se konají zpravidla jednou za měsíc, v létě častěji. Středisko je vhodnou výchozí polohou jak pro milovníky zimních sportů, tak pro cykloturistiku a pěší turistiku.

Tábor Jana Amose Komenského v Bělči nad Orlicí – velký tábor

Zázemí pro toto souchatí je hřiště, ohniště, pískoviště, klubovna s krbem, pingpong Okolí vhodné pro cykloturistiku, v Hradci aquapark, hvězdárna. Možnost vyhlídk. letů. Ve Dvoře Králové ZOO. V dosahu Tep.-adršpašské skály. Hrady Litice, Potštejn, zámky Opočno, Náchod, Častolovice. Pohr. Opevnění. Doprava: Autobus (1,5 km), Vlak (4,5 km), MHD Hradec (4,5 km) Osobní auta 20, bus 1

Tábor Jana Amose Komenského v Bělči nad Orlicí – malý tábor

Mezi chatami je hřiště, ohniště, přístaviště lodiček, pískoviště. K chatám přísluší dřevěná herna s krbem, krytou verandou a pingpongem. Okolí vhodné pro cykloturistiku, v Hradci aquapark, hvězdárna. Možnost vyhlídk. letů. Ve Dvoře Králové ZOO. V dosahu Tep.-adršpašské skály. Hrady Litice, Potštejn, zámky Opočno, Náchod, Častolovice. Pohr. Opevnění. Doprava: Autobus (1,5 km), Vlak (4,5 km), MHD Hradec (4,5 km) Osobní auta 20, bus 1