Sola Gratia - Bystřice pod Hostýnem

SOLA GRATIA je ideálním místem pro odpočinek, setkávání či odborné semináře. Od roku 2015 spravuje areál Diakonie Českobratrské církve evangelické (Diakonie ČCE). 
Areál se nachází na východní Moravě ve městě Bystřice pod Hostýnem na úpatí malebných Hostýnských vrchů, které získaly název od legendárního poutního místa Hostýn.
Stejně jako v minulosti tak bude středisko Sola gratia využíváno multifunkčně.
Areál je vhodný zejména pro  rodinnou rekreaci dětské a mládežnické tábory vzdělávací kurzy duchovní setkávání pobyty ze středisek a škol Diakonie ČCE (vzdělávací akce, ozdravné pobyty klientů nebo rekreační pobyty zaměstnanců). Stravování poskytujeme formou snídaně, polopenze či plné penze. Vybrat si také můžete jednotlivé kombinace jídel.
V okruhu do 50 km od Bystřice pod Hostýnem leží mnoho zajímavých měst a lokalit, které jsou vyhledávány turisty a stojí za prohlídku.
Pro rodiny s dětmi lze doporučit jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě v nedaleké Lešné u Zlína - autem 26 km za 30 minut.
Aragonitové jeskyně a lázně v Teplicích nad Bečvou - autem 18 km za 26 minut
Krajské město Zlín - autem 26 km za 30 minut
Krajské město Olomouc - autem 45 km za 50 minut
Světoznámé Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - autem 44 km za 55 minut
Zámek a gobelínka ve Valašském Meziříčí - autem 26 km za 30 minut.

Poskytovatel

Typ ubytování

Provoz

Celoročně
Údaje o objektu

Maximální kapacita

50

Počet pokojů

Hlavní budova 4 pokoje s kapacitou 37 lůžek – 8 dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkové pokoje a 3 čtyřlůžkové pokoje, 2 dvouložnicové a 1 apartmán. Vedlejší budova Chaloupka nabízí ubytování v 7 pokojích s kapacitou 23 lůžek ve 3 dvoulůžkových pokojích, 2 čtyřlůžkových pokojích a 2 pětilůžkových pokojích. V budově je i 3 lůžkový apartmán s vlastní kuchyňkou. Kuželna nabízí možnost letního sezónního ubytování pro 18 lidí.

Možnosti stravování

Cena ubytování

Viz web.
Kontaktní informace

Kontaktní osoba

Správce

Telefon

602777262

E-mail

sola.gratia@diakonie.cz

Adresa kontaktní osoby

Diakonie ČCE
Czechia

Adresa nabízeného objektu

Lázně 550
46861 Bystřice pod Hostýnem
Czechia

Mapa ubytování

Aktualizováno